Doradztwo przy zakupie

Jeśli nie wiesz jaki sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy i nie chcesz ryzykować, wystarczy do nas napisać. Nasi eksperci pomogą dopasować urządzenie które najlepiej spełni oczekiwane wymagania, jednocześnie pamiętając o budżecie.

 

Pomożemy m.in. dobrać:

 

1. Odpowiedniego producenta – mimo że wiele produktów ma podobne specyfikacje różnią się one producentami. Jak wiadomo nie można być dobrym we wszystkich, tak samo jest w tym przypadku niekoniecznie producent najlepszych kotłów będzie produkował najlepsze grzejniki.

2. Typ produktu – często ciężko wybrać pomiędzy rodzajami kotła, albo podgrzewaczem przepływowym i pojemnościowym. To co u jednym może się sprawdzić u drugich niekoniecznie. Ważna jest też wygoda, w końcu produkt ma nam służyć przez długi czas.

3. Model produktu – często jeden produkt ma wiele modeli na pierwszy rzut oka różniących się jedynie numerem katalogowym. Skoro jednak są produkowane różne modele to jest w tym jakiś cel, mogą się one różnić choćby sposobem przyłącza, lub rodzajem gazu (w przypadku kotłów gazowych). Wybierając odpowiedni model należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na szczegóły.

4. Moc produktu – ważne aby dobrze dopasować moc produktu do naszych wymagań zamontowanie mocniejszego modelu „na wszelki wypadek” nie zawsze wyjdzie na dobre. Oprócz zwiększenia kosztów, zarówno zakupu, jak i eksploatacji urządzenia, często tracimy również na jego wydajności. Oczywiście nie można również przesadzić w drugą stronę bo może się okazać że mimo gotowania się grzejników w pokoju nadal jest zimno.

5. Ilość produktów – wiele produktów nie ma jak zdublować, ale warto się zastanowić czy w dużym salonie zamontować dwa oddalone od siebie grzejniki, czy jeden duży. Również przy podgrzewaczach wody, zastosowanie jednego dla łazienki i kuchni może okazać się złym pomysłem, jeśli pomieszczenia są od siebie za bardzo oddalone, nie tylko będziemy musieli czekać aż ciepła woda dopłynie z podgrzewacza do kranu. Tracimy w ten sposób dużo wody i prądu potrzebnego do ogrzania wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *